Akú výbavičku potrebuje šteniatko

Po dôkladnom zvážení ste sa už určite rozhodli pre to Vaše pravé šteniatko a už začínate študovať návody na výchovu šteniatka a jeho prvé dôležité dni doma. Na uľahčenie socializácie psíka si vytvorte zoznam najpotrebnejších vecí a kúpte si kompletnú výbavičku, aby si na ne Vaše zvieratko zvykalo od samého začiatku. S poznaním svojho miesta v dome, jedením na určených miestach a s vlastnými hračkami sa pes od začiatku naučí pravidlám domu, čo vám poskytne pocit porozumenia a bezpečia.

Čo potrebujete ako prvé?

Domček pre psíka alebo psiu postieľku?

Medzi najzákladnejšiu výbavu pre psíka patrí jednoznačne miesto kde bude psík oddychovať a kde si vytvorí svoj priestor. Ak ste sa rozhodli pre psíka, ktorý bude s Vami bývať vo Vašom domčeku jednoznačne siahnite po kvalitných pelieškoch. Je však potrebné aby zodpovedal jeho cieľovej veľkosti v dospelosti. Výber je veľmi široký a vy si tak nájdete to pravé pre Vášho miláčika.  Dôraz by ste mali klásť najmä na snímateľnosť a prateľnosť poťahov. Myslite však vopred na to, že zúbky šteniatka sa rady zahryznú do zaujímavých materiálov, preto je lepšie mať vo výbave pelech, ktorý nebude pokúšať jeho zvedavosť.

Búdku pre psíka potrebujete v prípade ak Váš domáci miláčik bude mať svoj priestor na záhrade. Siahajte po kvalitných psích búdach, aby sa psík cítil bezpečne a rýchlo si na toto miesto zvykol. Búdku si vyberajte vždy podľa výšky v kohútiku v dospelosti. Poradiť sa môžete aj s nami a vybrať si z kvalitných psích búdok priamo na našej web-stránke: http://www.drevenydomcek.sk/psie-budky/

Výber misky pre Vášho miláčika.

Misky si vyberajte, aby boli stabilné a odolné. Pes, ktorý práve vyrastá, je neskutočne aktívny a potrebuje veľa živín, aby mohol zdravo rásť. Stojí za to, že jeho jedlo by  sa malo podávať na pokojnom mieste, bez rozptyľovania. Pre šteniatko môžeme zvoliť kovové, plastové alebo keramické misky. Každý z nich má svoje pre a proti. V našom e-shope nájdete misky, ktoré sú praktické a využijete ich aj vo vnútornom aj vonkajšom priestore.

TIP: Nezabúdajte Váš psík potrebuje 2 základné misky – jednu na vodu a druhú na krmivo. Pre dôkladnú hygienu nesmiete zabúdať na pravidelné čistenie misky na vodu a každodennú výmenu vody.

 

Zvoľte si pohodlný obojok

Prvá prechádzka v novom teréne môže byť pre mladého psa mimoriadne stresujúca. Stojí za to mu uľahčiť prežívanie nových a zvláštnych vonkajších situácií výberom správnych vôdzok. Medzi potrebné veci pre šteniatka určite patrí obojok vôdzka. Prvý obojok nemusí byť finančne náročný, šteniatko z neho aj tak vyrastie. Už od prvých mesiacov života by si však malo osvojiť chôdzu pri nohe, bez trhania a ťahania do strán.

Jedlo a pochúťky

Čo sa týka krmiva, vždy je dobré na začiatku pokračovať v kŕmení chovateľa, aby nenarušil organizmus mladého psa. Postupom času môžete začať zavádzať ďalšie plnohodnotné potraviny alebo testovať maškrty od rôznych výrobcov.

Hračky pre šteniatka

Pokiaľ ide o hračky pre psov, výber je skutočne nenáročný. Na začiatok sa oplatí zaobstarať vášmu miláčikovi jeho prvého plyšáka, ktorý mu pomôže prežiť prvé dni v novom domove. Nákup gumených hryzákov vám pomôže zachrániť vaše nové topánky a bude to perfektný spôsob, ako si masírovať ďasná, keď vášmu psovi vypadnú prvé zuby. Je ťažké vyrovnať sa s nevyčerpateľnou energiou dospievajúceho psa, často je prechádzka kľukatá. Na trhu nájdete veľké množstvo pomôcok určených na hry pre psíky. Je už len na Vašej kreativite a výbere akú si zvolíte.